25-28 Kasım 2021 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi‘nde 7.si düzenlenen Dünya Helal Zirvesi ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 8. İİT Helal Expo, kapılarını ziyaretçilerine açtı. İHBİR olarak 25 m2’lik bir info stant ile katılım sağlanan Fuar’ın resmi açılış programı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay’ın teşrifleriyle gerçekleşmiştir.

Açılış programında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay 2017’de 4 trilyon dolar olan dünya helal ekonomisinin, bugün 7 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaştığını belirterek, “Türkiye’nin girişimleri ivmeyi hızlandırdı” dedi. Aynı zamanda; ‘’Uluslararası alanda katılımcı ve ziyaretçilerin yer aldığı bu ve benzeri etkinliklerin, ülkelerarası işbirliklerinin direkt sağlandığı platformlar olması gerekliliği’’ vurgusu yaptı.


İHBİR olarak sektör ve üye firmaların tanıtıldığı fuar kapsamında gerçekleştirilen ikili iş görüşmeleri programı, uluslararası bir platform oluşturmasıyla helal sektörü içerisinde bulunan profesyoneller, uzmanlar ve helal ile ilgilenen herkes için fırsatlar yaratacaktır.


Helal Expo, 25-28 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.